AKNE TEDAVİSİ İLE PÜRÜZSÜZ BİR CİLT SENİN SEÇİMİN

Ergenlik döneminde başlayan ve bize hayatımızın belki de en güzel dönemlerini bir kabus haline getiren cilt sorunu sorsak eminiz ki bir çoğunuz sivilce ve akne cevabını verir. Öyle ki bu sorun hala yeni nesillere de aktarılarak kendini gösteriyor.

Akne sorununu engellemek tam manasıyla mümkün olmasa da akne oluşumunu azaltmanın en önemli yolu, cildimizi sürekli temiz tutmak. Ama burada cildi temiz tutmak derken bahsettiğimiz şey, gün içerisinde günlerce defa yüzümüzü yıkamak değil. Çünkü gereğinden sık yıkamak da yüz kuruluğu gibi ayrı bir soruna neden olabiliyor. Burada gerekli olan, cildini herhangi bir şeymiş gibi görmemen. Cildine gerekli hassasiyeti göstermen. Örneğin, sadece hasta olduğunda doktora gitmek yerine düzenli check up lar öneriliyor değil mi? İşte cildin için de düzenli kontrolleri mutlaka yaptırmalısın. Rutin cilt bakımı aslında cilt sağlığın için gerekli bir check up olma özelliği taşıyor.

Peki, diyelim ki bunu yapmakta biraz geciktin ve şuan yüzünde hiç istemediğin kadar akne var. Büyük ve sık akneler görüntüsüyle seni adeta ruhsal olarak boğuyor. Hiç mi kurtuluşun yok? Tabi ki kurtuluş yolları da oldukça fazla ve etkili yöntemler var. Akne tedavisi uygulamaları o kadar hayat kurtarır nitelikte mucizevi sonuçlar veriyor ki…

Burada akne tedavisi kesinlikle yaptırmalısın derken, seni üstün körü, bilinçsiz uygulamalar yapan salonlara yönlendirmiyoruz. Bunun altını çizmek isteriz. Çünkü akne tedavisi sadece krem, lazer ve benzeri medikal uygulamalar harici ağızdan ilaç yöntemi ile de zaman zaman destekleniyor. O yüzden bu konuda kesinlikle tıp biliminin nimetlerinden faydalanmalısın. Emin ol sana yardımcı olabilecek konusunda uzman, deneyimli bir çok uzman doktor, dermatolog var. Sana hiç fayda sağlamayacak hatta cildinde farklı sorunlara bile sebep olabilecek uygulamaları üstün körü bir merkezde yaptırmak mı yoksa seni gerçekten hayal ettiğin pürüzsüz, canlı, sağlık bir cilde kavuşturacak uzman dermatologlar ile hayallerine ulaşmak mı? Bizce cevap belli…

Akne sorunu yaşıyorsan yalnız olmadığını bil, bu sorundan kurtulmada en büyük yardımcın doğru bir akne tedavisi olacak”

Öncelikle bilmelisin ki akne sorunu yaşıyorsan ve ergenlik dönemindeysen asla yalnız değilsin. Bir çok genç arkadaşın senin gibi aynı sorunla mücadele etmek zorunda. Çünkü maalesef bu sorun hepimize hormonal bir armağan. Sadece eğer yağlı bir cilt yapısına sahipsen, cildin akne oluşumuna biraz daha fazla eğilimli olabilir. Bu süreçte sana cilt bakım ürünleri inceleyerek tahmini kullanımlar yapman yerine mutlaka bir dermatolog gözleminde davranmanı öneririz. Çünkü cilt tipini kendi başına analiz edemezsin ya da cildinde oluşmuş aknelerin özelliklerini tek başına çözemezsin. Bilmelisin ki her cilt tipi ya da akne türü için ayrı bir akne tedavisi uygulaması var. Üstelik tüm bu uygulamalar yapılan cilt muayenesi ve detayları cilt analizleri ile belirleniyor. Bunu senin için yapabilecek tek kişi de bir dermatolog. Kullanacağın cilt bakım ürünlerini dahi bu doğrultuda belirlemen gelecek yıllardaki cilt güzelliğin için inan ki hayati önem taşıyor. 

Teenage girl with acne problem visiting dermatologist, closeup. Skin under magnifying glass; Shutterstock ID 1768934066; Usage Month: –

Akne tedavisi için farklı uygulama yöntemleri var. Ancak en iyisini dermatolog bilir”

Nasıl ki akne tedavisi uygulamalarının bir çok farklı çeşidi varsa aknelerin farklı türleri bulunuyor. Etkili bir akne tedavisi olmak ve tedavisinde başarılı sonuçlar almak istiyorsan kesinlikle kendini güvendiğin bir doktora emanet edeceksin.

Şöyle basit bir örnek verelim. Hayatında hiç adını duydun mu bilmiyoruz ama nodülo kistik lezyon denen bir akne tipi var. Bu akne tipi, iz oluşumuna en çok sebebiyet veren akne türü. Şimdi sana sorsak yüzünde hiç nodülo kistik lezyon var mı diye, bize net bir cevap verebilir misin? Sanıyoruz ki bu biraz zor bir soru oldu. Ama bu sorunun cevabını kolaylıkla verebilecek biri var. O da tecrübeli bir dermatolog. Üstelik eğer bu dermatolog sana evet, yüzünde nodülo kistik lezyonlar mevcut derse bil ki o noktada sana güzellik katmaya başlayacak. Öncelikle bu akne tipinin tedavisi için çalışacak ve seni ileriki yıllarda maruz kalabileceği bir çok akne izinden kurtarmaya başlayacak. 

Akne Tedavisi tek aşamalı bir uygulama değil, kendine her dönemde bakmalısın”

Diyelim ki doktorun ile etkili bir akne tedavisi süreci geçirdin ve yüzünde oluşan tüm aknelerden kurtuldun. İş burada bitecek mi? Hayır! Unutma ki akneler sadece hormonal sebeplerle oluşmuyor. Hava kirliliği, stres, ciltte fazla miktarda yağ oluşumu gibi faktörler de akne oluşumunu tetikliyor. Dolayısıyla, cildinde aknelere neyin sebep olduğu da analiz edilmeli ve buna sebep olan faktörlerin ortadan kaldırılması için çalışmalara başlamak harika bir fikir olacak. 

Gerek akne tedavisi gerekse akne tedavisi sonrasında sana düşen ise cildini derinlemesine temiz tutmak, dengeli beslenmek, kullandığın kozmetik ürünlerin uygunluğuna dikkat etmek, cilt bakım ürünlerinde doktor tavsiyesini göz önünde bulundurmak, bilinçsiz cilt bakımı uygulamalarından ise kaçınmak olacak.

Tüm bunları yaptığında yani cildine gereken önemi verip, hassasiyet gösterdiğinde cildin de seni ışıl ışıl bir görüntüye sahip olarak mükafatlandıracak. Bize kalırsa, şimdiden cildin için çalışmaya başla!

Eğer sen de Akne Tedavisi uygulamalarından faydalanmak istiyorsan ve etkili bir akne tedavisi ile göz kamaştıran, sağlıkla ışıldayan, pürüzsüz bir cilde sahip olmaya karar verdiysen detayları öğrenmek, Akne Tedavisi ile ilgili bilgi almak ve Akne Tedavisi fiyatları için hemen +90 542 464 74 33 no’yu arayarak Quartz Clinique’e ulaş ve randevunu planlayın… 

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Bir Cevap Yazın