Avustralya’ya Göçmenlik: evcil hayvanlarla seyahat – kararara.com


Avustralya’ya göç, özellikle tüylü aile üyelerinizi geride bırakmak istemiyorsanız, göz korkutucu bir durum gibi görünebilir. Neyse ki, Avustralya Karantina ve Teftiş Servisi (AQIS) yabancı ziyaretçilere evcil hayvanlarıyla yardımcı olmak için var.

Elbette Avustralya’nın yaban hayatını yabancı hastalıklardan korumak da önemlidir. Bu nedenle çoğu evcil köpek ve kedi karantinaya alınır.

İnsanlar gibi bazı evcil hayvanlar da uçmaktan korkar. Onları Avustralya seyahatlerine hazırlamak önemlidir.

Farklı havayolları ve havalimanlarının evcil hayvanlarla seyahat eden kişiler için farklı kuralları vardır, bu nedenle kalkıştan önce havayolunuzun politikalarını kontrol ettiğinizden emin olun. Evcil hayvanınızı bir ülkeden diğerine nasıl getireceğinizi önerebilecek, evcil hayvan seyahat bilgisine sahip seyahat acenteleri de vardır.

Avustralyalı veteriner Katrina Warren, web sitesinde evcil hayvan sahiplerini evcil hayvanlarının seyahat ihtiyaçlarını ayrılış tarihinden çok önce değerlendirmeye teşvik ediyor. Evcil hayvanınız arabada seyahat etmeyi sevmiyorsa, Dr. Warren onu uçuştan yaklaşık bir ay önce seyahat kutusu ile tanıştırmanızı önerir.

Tıpkı evinize yeni bir evcil hayvan getirirken olduğu gibi, evcil hayvanınızın bu yeni ortama alışması için çekmeceye tanıdık oyuncakları veya giyim eşyalarını yerleştirmeniz faydalı olacaktır.

Dr. Warren ayrıca evcil hayvan sahiplerine, yolculuktan önce uçakta uykuya dalmalarına yardımcı olmak için köpeklerini veya kedilerini eğitmelerini tavsiye ediyor. Uçuş sırasında istenmeyen kazaları önlemek için, evcil hayvanınızın kalkış gününde yemek yemesine izin vermeyin.

Çoğu hayvan, Avustralya’ya vardıklarında bir karantina döneminden geçmek zorunda kalacak. Bu süreçten geçmeden Avustralya’ya girmesine izin verilen tek köpek ve kedi Yeni Zelanda, Cocos Adaları ve Norfolk Adası’ndan gelen köpeklerdir.

AQIS, karantina seviyelerini altı kategoriye ayırmıştır. Evcil hayvanınızın dahil olduğu kategori Avustralya’ya giderken uçtuğunuz ülkeye bağlıdır. Evcil hayvanınızın hangi kategoriye ait olduğunu öğrenmek için şu adresi ziyaret edin: www.daff.gov.au/aqis/cat-dogs.

Avustralya’nın üç karantina istasyonu vardır: ikisi doğu kıyısında Spotswood, Melbourne ve Eastern Creek, Sidney’de ve biri Byford, Perth’de batı kıyısında.

AQIS, Avustralya’da göç eden veya çalışan tüm evcil hayvan sahiplerini, köpeklerinde veya kedilerinde ısı stresine karşı dikkatli olmaları konusunda uyarır. Avustralya’da yaz aylarında, sıcaklıklar düzenli olarak 35 santigrat dereceye ulaşır ve evcil hayvanlar bundan insanlardan daha kolay muzdariptir.

Karantina masrafları pahalıdır ve özellikle Avustralya’da geçici bir vize ile bulunuyorsanız, seyahate çıkmadan önce dikkate alınmalıdır. Bazı köpekler ve kediler en az 60 günlük karantina ile karşı karşıyadır, bu nedenle yalnızca altı ay kalırsanız, uğraşmaya değmeyebilir.

Avustralya’da bir ay boyunca karantinaya alınan bir köpeğin karantina maliyetine hızlı bir bakış:

  • Giriş ücreti 15 $ ‘dır.
  • Veteriner maliyeti – 80 $ (30 dakika).
  • Belge ücreti – 40 $.
  • Tarife – 1170 $ (günlük 30 x 39 $)
  • Toplam = 1305,00 USD

Ve bir ay boyunca karantinaya alınan bir kedi için:

  • Giriş ücreti 15 $ ‘dır.
  • Veteriner maliyeti – 80 $ (30 dakika).
  • Belge ücreti – 40 $.
  • Tarife – 870 $ (günlük 30 x 29 $)
  • Toplam = 1005,00 USD

Bir Cevap Yazın