Bir iş avukatından sınırlı sorumluluk ve iş formaliteleri ile çalışmaya başlanması

İşletme avukatlarına genellikle bir limited şirketin nasıl çalıştığı sorulur, çünkü bu tür bir koruma (sınırlı ortaklık, limited şirket, şirket, vb.) Sunan bir organizasyon oluşturmanın en büyük avantajlarından biridir. Sınırlı sorumluluk temel olarak işletme sahibini çalışanlarının ihmalinden korur. Başka bir deyişle, bir şirketin sınırlı sorumluluk durumu, işletme sahibini kişisel ihmalinden kaynaklanan yükümlülüklerden korumaz. İşletmenin günlük faaliyetlerinde yer alan şirketlerin sahipleri bunun farkında olmalıdır; çünkü iş neredeyse tamamen sahiplik yapıyormuş gibi yapar.

Öte yandan, sınırlı sorumluluk, işletme sahibini çalışanının ihmalinden korumasına rağmen, bir şirket veya LLC oluşturmanın en büyük avantajlarından biridir. Herhangi bir çalışanın görevi kötüye kullanmasının istihdam kapsamının ötesine geçmesi ve işletme sahibinin sorumluluğuna yol açamamasına rağmen, işletme sahibinin kişisel varlıklarını korumak için sınırlı sorumluluk durumu önemlidir. Bir işin düzgün şekilde kurulmaması, bir işletmenin, işletme sahiplerinin dayanışma içinde olacağı ve işletmenin borçlarından bireysel olarak sorumlu olacağı bir ortaklık olarak tanınmasına yol açabilir (işletmeye karşı mahkeme kararları dahil); Girişimci hukuk uzmanı, işletmenizin iyi biçimlendirilmiş ve işler durumda olmasını sağlamak için faydalıdır.

Müşteriler genellikle mahkemenin sınırlı sorumluluk tanımamasına neyin sebep olduğunu merak ederler; Bu kurumsal perdeyi delmek olarak bilinir. Geleneksel olarak, kurumsal bir duvarı delmek, mahkemenin belirli faktörleri düşündükten sonra kullandığı bir araçtır. Sınırlı sorumluluk durumunuzun fark edilmeyeceği riskinden kaçınmak için, işletmenin kurumsal formalitelere bağlı kalması önemlidir. Kurumsal formaliteler genellikle meşru bir işin yürütülmesinde yapılan şeylerdir. Bu, kayıtların uygun şekilde tutulmasını, işletme sahibinin kişisel fonlarını işletmenin işletme varlıklarından ayrı tutmasını, söz konusu işletme için tüzüğe (şirket için) veya işletme sözleşmesine (LLC için) uygun hareket etmeyi ve şirketin varlıklarına sanki sanki muamele etmeyi içerir kendi. Deneyimli bir avukat genellikle bu belgeleri muhasebe amacıyla hazırlar ve şirketin uyumluluğunun sağlanmasına yardımcı olabilir. Kaçınılması gereken başka bir şey, büyük harf yetersizliği olarak adlandırılan şeydir ve genellikle işletmelerin olası bir felaket durumunda yeterli sigorta kapsamını düzgün bir şekilde sürdüremedikleri yerlerde bulunur. Burada dikkat çeken nokta, işletmenin mahkeme kararlarından kaynaklanan olası ticari borçlardan kaçınmak için işletmenin sınırlı bir borç kuruluşu olarak oluşturulmamış olmasıdır.

İşletmeler devlet yasalarına uygun olarak kurulduğundan, bir işletme avukatı belirli eyaletlerde belirli avantajları olabilecek farklı eyaletlerde bir LLC kurmanın yararları konusunda da tavsiyelerde bulunabilir. Avantajlardan bazıları, daha gelişmiş içtihatlar veya daha gelişmiş mevzuat gibi farklı kategorilere ayrılmaktadır. Büyük şirketlerin sahipleri, elbette, farklı yerlerde bir şirket kurma olasılığından yararlanır; Bu nedenle, Delaware’e dahil edilmiş birçok büyük şirket görüyorsunuz.

Bir iş kurma süreci çok karmaşık olabilir ve bazı kurallar, izinler ve sözleşmeler tamamen kafa karıştırıcı olabilir. Bununla birlikte, tüm bunlar, yetkililerin tek bir yerde gerçekleşen her şirket oluşumunu izlemesine veya izlemesine izin verirken, aynı zamanda hükümeti yargı yetkisi ile bilgilendirirken, şirketinizi oluşturmanın mantıksız bir engeli değildir.

Her işletme için sözleşmelerinin gözden geçirilmesi çok önemlidir. Sözleşmenin gözden geçirilmesi önemlidir ve esas olarak her sözleşmenin ayrıntılı, dikkatli bir şekilde düşünülmesi ve uzmanca tartışılması için yapılır, çünkü sözleşmeler işi korur ve dava ve olası davaları önler. Bir sözleşme düşünülürken çok az şey düşünülmelidir.

  • Sor – sadece bir sözleşme imzalamakla kalmaz, sormaya çekinmeyin. Bu, riskleri anlamak veya daha iyi bir anlaşma yapmak için iyi bir yoldur.
  • Okuma – öngörülemeyen sorunlardan kaçınmak için imzalamadan önce sözleşmenin tamamını okumak için zaman ayırın. İmzaladıktan sonra, okuyup okumadığınızdan bağımsız olarak sözleşmenizin tüm koşullarına yasal olarak bağlı kalacağınızı unutmayın; yasa, insanların imzaladıkları sözleşmeleri okumasını gerektirir.
  • Tartışın – ortaya çıkabilecek olası sorunları çözün. Bir sözleşme imzalamadan önce kararlaştırılan çözümlerle ilgili olası sorunları tartışmanız daha iyi olur.
  • Tanımla – sözleşmedeki her kelime dikkate alınır ve en iyi sözleşmeler en az kafa karıştırıcıdır. Her ayrıntıyı belirtin ve tartışın. Her iki tarafça üzerinde anlaşmaya varılan ve sözlü olarak anlaştıkları her ayrıntı yazılı olarak belirtilmelidir; Aksi takdirde, yasal bir ihtilaf durumunda zararlı olabilir.
  • Yenilik – sözleşme müzakereleri her zaman para içermemelidir. İlgili taraflar hizmetleri, ilgili hizmetleri, ortak tanıtımı, küçük projeler için ortaklıkları veya gelecekteki uygulamalar için potansiyel sözleşmeleri içerebilir.

Bu özel iş ilişkileri genellikle yasal ekibin bir parçası olabilecek bir iş avukatının hizmetlerini içerir. İş hukuku konularında avukat, şirketin çeşitli iş yöntemlerinin meşruiyetini ve sınırlamalarını açıklamasını sağlayan deneyime sahiptir. Avukat ayrıca tarafları korumak için sözleşmeye dahil olabilecek sözleşmenin standart koşullarının da farkında olacaktır.

Başarılı bir işe başlamak için çaba sarf ediyorsanız, öncelikle hukukun üstünlüğü ilkesiyle ilgilenmek en iyisidir. İşletmenizi resmi olarak açmadan ve yürütmeden önce tüm bu yasal sorunları çözmüş olmanız daha iyi olur. Bu, gelecekte, daha az yasal savaşla yüzleşmenize yardımcı olacaktır. Çoğu zaman insanlar birlikte bir işe başlarlar ve koşullar başlangıçtan itibaren net değildir; genellikle sadece işletme kar ettiğinde, sahipler koşulların ne olması gerektiğini belirlemeye karar verir; Bunun olmasına izin vermeyin, bir işe başlamadan önce bir avukata başvurun.

Bir cevap yazın