Boşanma Avukatı İşe Almak İçin 4 İpucu

Boşanma maliyetli olabilir. Ancak, en iyi avukatı işe almak için doğru tavsiyeleri takip ederek süreci daha az maliyetli hale getirebilirsiniz. Temel olarak, bir avukat boşanmanın daha hızlı gerçekleşmesini sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bir boşanma avukatı tutmadan önce lütfen aşağıdaki ipuçlarını izleyin.

1. Boşanma avukatı ve arabulucu

Her şeyden önce boşanmanın iki şekilde olabileceğini unutmamalısınız: meditasyon yöntemi ve geleneksel dava yöntemi ile. İkisine de biraz ışık tutalım.

Geleneksel dava için, mahkeme tarafından onaylanan bir listeden bir aile avukatı seçerek başlamanızı öneririz. Aslında, bu alandaki uzmanlar, avukatların arka plan bilgilerini araştırmanın iyi bir fikir olduğuna inanıyor. Bu, yasal deneyimi, ana dalları ve ilgili hukuk firmalarını içerir.

Arabuluculuk ile ilgili olarak, çözüm süreci mahkeme dışında gerçekleşir. İnternette birçok arabuluculuk yardım hizmeti bulabilirsiniz. İsterseniz kontrol edebilirsiniz.

2. Öneriler alın

Davanızın mahkemeye gidip gitmeyeceğine bakılmaksızın, avukatınızın davayı ele almak için gerekli deneyim ve bilgiye sahip olduğundan emin olabilirsiniz. Davanızı mahkemeye taşıyamazsa başınız belaya girebilir.

Peki doğru boşanma avukatını nasıl bulursunuz? Aslında, en iyi yol arkadaşlarınızdan veya meslektaşlarınızdan tavsiye istemektir. Tecrübelerine göre iyi bir avukat önerebilirler.

Alternatif olarak, yerel avukatların hizmetlerini sunan web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

3. Potansiyel avukatlarla görüşün.

Çoğu aile avukatı danışmanlık hizmeti verir. Birkaç sorunuz varsa, işe almadan önce bir avukata sorabilirsiniz. Soru, avukatın deneyimi ve uzmanlıklarıyla ilgili olmalıdır. Bu çok önemli. Toplantı sırasında uygunsuz sorular sormadığınızdan emin olun.

Ayrıca, kırmızı bayrakları da hesaba kattığınızdan emin olun. Bu, bir avukatın sorularınızı doğrudan yanıtlaması gerektiği anlamına gelir. Size iyi cevaplar veremezlerse, bir avukatın buna değmeyeceğini bilin.

4. Destekleyici ve saygılı

İdeal olarak, size saygı duyan ve sizi destekleyen bir profesyonele gidebilirsiniz. Olağanüstü iş ahlakına ve iyi iletişim becerilerine sahip olmalıdır. Dahası, avukat engel veya mantıksız talepler yaratmamalıdır. Çalışmaları kolay olmalı.

Avukatın pazarlık tarzı, boşanma prosedürünün ilgili taraflara saygı gösterilerek yürütülmesini sağlamalıdır. Bu, süreçte stres olmamasını sağlar.

Dolayısıyla, iyi bir boşanma avukatı arıyorsanız, bu makalede verilen tavsiyeleri okuyup uyguladığınızdan emin olun. Bu, kendi tarafınızda en iyi avukata sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu yardımcı olur umarım.

Bir cevap yazın