Filo Araç Kiralama Hizmeti Carvento’da

Filo araç kiralama İstanbul başta olmak üzere farklı illerimizde son dönemde oldukça büyük ilgi gören hizmetlerden biri olup sağladığı avantajlar nedeniyle ön plana çıkmaktadır. Buna bağlı olarak filo araç kiralama hizmetlerinin önemi ve bu alanda verilen hizmetlere duyulan ihtiyaç artmaktadır. Bunun yanı sıra filo araç kiralama hizmetinin alınabileceği firmaların sayısının çoğalması sektörel rekabeti kızıştırmaktadır. Filo araç kiralama hizmetinin alınacağı firma seçilirken firmanın profesyonelliği, deneyimi ve sunduğu hizmetin kalitesi konusunda son derece titiz davranılmalıdır. Yapılan seçim hızlı, müşteri memnuniyeti odaklı ve zaman yönetimi konusunda başarılı firmalarda çalışılması yönünde olmalıdır. Bu özelliklere sahip olan firmalarla çalışıldığı takdirde firma ve müşteri arasında aynı dilin konuşulması, karşılaşılması olası sorunların çözümlenmesi ve bilgi aktarım süreçlerinin çok daha etkili bir şekilde yürütülmesi söz konusu olabilmektedir.

Carvento, BDY Filo’nun günlük araç kiralama konusunda aldığı yoğun talepleri karşılayabilmek için oluşturduğu bir markadır. BDY Filo bu sayede kalite standartlarını ve deneyimini günlük araç kiralama alanına aktarma fırsatını elde etmiştir. Yenilikçi yaklaşımı, uluslararası deneyime sahip ekini, müşteri odaklı hizmet anlayışı ve güçlü sermaye yapısı ile hem filo hem günlük araç kiralama alanındaki faaliyetlerine devam etmektedir.

Filo Kiralama Hizmetleri İle Ulaşım İhtiyaçları Bir Sorun Olmaktan Çıkıyor

Şirketlerin ulaşım ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için gereksinim duydukları araçları satın almak yerine uzun dönemli araç kiralama hizmetlerinden yararlanması filo kiralama hizmeti olarak değerlendirilir. İstanbul filo kiralama hizmetinin en çok tercih edildiği illerimiz arasında ilk sırada yer almaktadır. Filo kiralama, şirketlere ulaşım ihtiyaçlarını satın alım maliyetleri ile karşı karşıya kalma gereksinimi olmadan karşılama imkanı sunduğu için oldukça büyük bir avantaj olarak kabul edilmektedir. Bu durumda satın alım maliyetlerinin farklı yatırımlar yapılması için kullanılabilmesi gibi bir avantajdan yararlanılabilmektedir. Sektöründe, tecrübesi ve güçlü araç filosu ile fark yaratan Carvento müşteri memnuniyetini en üst noktada gerçekleştirmeye odaklanan hizmet anlayışı çerçevesinde her işletmeye, kendine özgü ihtiyaçları doğrultusunda en uygun planları hazırlamaya özen göstermektedir.

Günümüzde küçük, orta ya da büyük ölçekli olması fark etmeksizin birçok işletme pazarlama, satış, lojistik ve buna benzer fonksiyonlarını eksiksiz ve hızlı bir şekilde yerine getirebilmek için binek araçlar kullanma ihtiyacı duyarlar. Bu durumda ihtiyaç duyulan tüm araçların satın alınmasına karşı tercih edilebilecek en etkili ve ekonomik çözüm filo kiralama hizmetinden yararlanmaktır. İhtiyaca göre sayısı değişebilen araçların finanse edilmesi ve yönetilmesi şirketler açısından çeşitli zorluklara neden olabilmektedir. Hem maliyet hem süreçlerin yürütülmesi aşamasında ihtiyaç duyulan iş gücü açısından değerlendirildiğinde filo kiralama hizmeti şirketlere sunulan en faydalı hizmetlerden biri olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte genellikle şirketlere sunulan bir hizmet olmakla birlikte şahısların da filo kiralama hizmetlerinden yararlanılması mümkün olmaktadır.

Filo kiralama hizmeti temelde 12 ay ile 48 ay aralığındaki süreler boyunca yapılabilecek olan bir uzun dönemli araç kiralama hizmetidir. Filo araç kiralama hizmetinde hem araçla hem de aracın kullanımıyla ilgili olarak yatırım riski ve ikinci el değeri gibi riskler Carvento’ya ait bulunmaktadır. Bu sayede filo kiralama hizmeti alan müşteriler satın alım maliyetinden tasarruf etmekle kalmazlar. Aynı zamanda kiralanan araçlarla ilgili vergi ödemeleri ,periyodik bakım hizmetleri, yedek araç hizmeti, sigorta kasko giderleri, hasar onarımları ve lastik değişimi gibi konuların Carvento sorumluluğunda olmasından dolayı büyük bir konfor elde ederler.

Carvento İle Konforunuzdan Ödün Vermeyin

Carvento’da; 

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı aranmaktadır.

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanmaktadır.

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahil bulunmaktadır. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında görüntülenebilmektedir.

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilmektedir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınmaktadır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alından yurtdışı müşterilerden depozit almamaktadır. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan işyerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilmektedir. 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları beklenmektedir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulmaktadır. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi söz konusu olabilmektedir. 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti bulunmaktadır. 

Bir Cevap Yazın