Jack B. Ketchum’un mürettebatı için adalet?

II.Dünya Savaşı sırasında Stratejik Hizmetler Ofisi olan OSS’nin değişken doğası tarihsel olarak doğru ve evrensel olarak tanınmaktadır. Son dönemdeki edebi çabalar, General George Patton’un ölümünü, savaşın yürütülmesini bekleyen halk eleştirisini susturmak için öldürücü bir komplo şeklinde hileli bir ajansla ilişkilendiriyor. Ağustos 1945’teki Potsdam Konferansı’ndan sonra, Başkan Harry S. Truman, Japonya ile savaş hala çözülmese de, Amerika Birleşik Devletleri’ne döndükten sonra en kısa sürede OSS’yi reddetti. Başkan Truman’ın OSS’yi ve kibirli lideri Wild Bill Donovan’ı, Amerikan yaşam tarzı için tek bir ABD sivil casus ajansı değil, daha ciddi bir tehdit olarak övdüğine inanılıyor. Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA 1947’de kurulmadan önce ABD’de sivil casusluk ajansları yoktu. Ayrıca, Wild Bill Donovan’ın 1947’de CIA müdürü için şiddetle savaştığını ve Başkan Truman’ın kararlı ve tarafsız bir şekilde reddedildiğini söylemek tarihsel olarak güvenilirdir.

Başkan Truman’ın, Jack Ketchum’un babası ve VFW başkanı olan Omar Ketchum, Washington DC’deki dış savaş gazileri ile yakından tanıştığını biliyorum. Her Amerikan gazisi için kilit mevzuat olan G.I. tasarısını imzalama töreninde Başkan Truman’ın arkasında duran Omar Ketchum’un bir fotoğrafım var. Başkan Truman’ın OSS’nin 13 Haziran 1945’te Jack Ketchum’un ekibinin eve dönerken ölümüne neden olduğunu bildiğine inanıyorum. Herhangi aklı başında biri, Jack Ketchum’un mürettebatına karşı, anıtsal olarak kabul edilemez bir tür suç işleyebilir. Omar Ketchum, Ketchum’un mürettebatının S-54’ün daha önce hiç meydana gelmemesi sonucu öldüğü kolektif bir “kapak öyküsü” ile beslenmesine rağmen, Başkan Truman’ın böyle bir izlemi yaymasının gittikçe zorlaştığını iddia ediyorum. Kuşkusuz Wild Bill Donovan ve OSS’yi aşağılık olarak gördü ve Jack Ketchum’un ekibinin öldürülmesi halkın farkındalığını önlemek için “gömüldü”, ancak Başkan Truman bu masum ABD askeri personelinin katillerini ortadan kaldırmak için kasıtlı bir karar verdi. ABD hükümeti saflarında.

Bugünkü ABD Hava Kuvvetleri, Merkezi İstihbarat Teşkilatı ile aynı zamanda 1947’de kuruldu. ABD Hava Kuvvetleri bugüne kadar Jack Ketchum’un ekibi hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmaya çalışırken tamamen hareketsizdi. Tüm cesur göğüslerine rağmen, ABD Hava Kuvvetleri CIA Jack Ketchum’un mürettebat enkazını her reddettiğinde tamamen anlaşmaya devam ediyor. ABD Hava Kuvvetleri’nin selefi olan ABD Hava Kuvvetleri mürettebatı, eve dönerken CIA’nın selefi tarafından öldürüldü ve buna karşılık ABD Hava Kuvvetleri’nin çaresiz görünmesi için miting yapması gerekiyordu. Jack Ketchum’un mürettebatı için adalet hala belirsizdir, ancak kayıplarının sırrı açığa çıkmıştır ve bu gerçek şu anda yaygındır. Hikayeleri, küresel bir izleyici kitlesiyle bir kamu meselesine dönüştü. Şimdi bu izleyici Jack Ketchum ekibinin son görevinin unutulup unutulmadığına ve OSS, CIA ve ABD Hava Kuvvetleri tarafından yönetilen kapağın hala sosyal olarak kabul edilebilir olup olmadığına karar vermelidir.

Bir cevap yazın