Kimlik Hırsızlığı – bir kimlik belgesinin dikkatsizce işlenmesi ile kimliğiniz silinebilir

Hırsızlığın kendisi, özellikle sizin için çok değerli bir şey içeriyorsa, ancak kimlik hırsızlığı önce gelirse, oldukça yıkıcı bir suçtur. Tanıyormuşsun gibi, tanımadığınız birini hayal edin. O kadar da kötü değilse, bu kişinin kişisel notlarınızı yasadışı eylemlerine devam etmek, gizlemek ve riske atmak için kullandığını düşünün. Kimlik hırsızlığı son derece yıkıcı bir suçtur ve herkes kurban olabilir. Bu suç ciddi bir endişe kaynağıdır, çünkü suç, sonuçlarında bugün büyümeye devam ettiği kadar ciddidir. Birçoğu zaten bu tür suçların kurbanı oldu ve bu insanların ciddi rahatsızlıklarla karşı karşıya olduklarını söylemek büyük bir eksiklik.

Bir parmak tıklamasıyla kimliğinizin çalınabileceğini bilmek cesaret kırıcıdır. Gerçekten de kimlik hırsızlığı her zaman, her yerde herkesin başına gelebilir. İnternette bir kurban olabilirsiniz, sokakta dururken, bir alışveriş merkezinde, kimlik hırsızlarının grev yapması için herhangi bir durum olabilir. Kişisel belgelerinizin dikkatsizce ele alınması kimliğinizin çalınmasına neden olabilir.

Hırsızlık, katlanmamız gereken üzücü bir gerçektir. Eğer kurban olamayacağınızı düşünüyorsanız, tekrar düşünseniz iyi olur. Birçok kişi, bu suç ve bunun nasıl olabileceği hakkında bilgisizlik ve bilgi eksikliği nedeniyle kimlik yükünden muzdariptir.

Hırsızlar kişisel belgelerimi nasıl ele geçirir?

Sizden çalınabilecek şeyler sadece kimliğinizin ve varlığınızın somut delili olan belgelerdir. Elbette, tüm önemli kurumlar kimliğimizi kanıtlayan belgelere sahip olmamızı gerektirdiğinden, her insanın çok sayıda somut kimlik kanıtı vardır. Son zamanlarda herhangi bir kişisel belgeyi yok etmeden çöp kutusuna attınız mı? Suçluların hakkınızda bilgi alması oldukça kolay olabilir. Kimlik hırsızlığının kurbanı olmadığından emin olmanın anahtarı, hiçbir kişisel belgenin fark edilmeyeceği şekilde tüm kişisel belgelerin yerinde olduğundan emin olmaktır. Suçluların sizden kişisel bilgi alabilmesinin bir başka yolu da iş sunan hayali reklamcılıktır.

Bu nedenle suçlular, iş başvurunuz olduğu iddia edilen kişi için kişisel bilgi vermenizi istiyor. Bu nedenle, iş ilanları ve bilinmeyen bir şirketten gelmiş gibi görünen diğer şeylere her zaman dikkat edin. Başvurmadan önce başvurduğunuz şirketin yasal olup olmadığını kontrol edin, çünkü kimlik hırsızlığına neden olabilir. Ayrıca, bilgisayar gibi elinizdeki elektronik ekipmanı atarken dikkatli olun. Suçlular onlardan kişisel bilgi alabilirler. Bu nedenle, bilgisayarı atmadan önce belleğin içeriğini sildiğinizden emin olun. Kişisel verileriniz, genel işlemleri dinleyerek de elde edilebilir. Böylece, ATM’lerden nakit çekme vb. İşlemlerde. P., Onları kulak misafiri olmaya çalışanlardan dikkatlice sakladığınızdan emin olun.

Kimlik hırsızlığı suçunun doğası, bir suçun işlenmesine yol açabilecek her şeyin dikkatli bir şekilde ele alınmasına neden olmalıdır.

Bir cevap yazın