Online Katalogları ve Alışverişleri Neden Tercih Etmeliyiz?

Tam Kapanma ve Ramazan Bayramı

Bayramın da gelmesi ile birlikte birçok evde hazırlıklar yapılmaya başlandı. Baklavalar, börekler, çeşit çeşit tatlılar ev sahipleri tarafından misafirlere ikram etmek için hazırlanıyor. Bayramlarımız geleneksel olarak insanların birbirlerine olan yakınlığını arttıran bir gün. Çocuğundan yaşlısına kadar bayram günleri denilince herkesi bir heyecan kaplar.

Annelerimiz, ninelerimiz hummalı bir çalışmaya girişirler. Temizlikler, dolmalar kısacası Türk mutfağının geleneksel bütün yemekleri büyük bir özenle hazırlanır. Bu bayram ülkemizde diğer bayramdan biraz daha buruk geçiyor olsa da yine de geleceğe karşı umut doluyuz. Özellikle Covid-19 salgınının artması ile birlikte Tam kapanmaya giderek önlemler almaya başlamıştık. Tam kapanmada alışverişler, gezintiler neredeyse tüm aktivitelerimiz kısıtlanmış oldu.

Belki yine “Nerede ah o eski bayramlar!” diyeceğiz. Pandemi ile kısıtlı da olsak bayramı mutlulukla karşılayabiliriz. Gelin birlikte bayram alışverişinde nelere dikkat etmemiz gerektiğine şöyle bir göz atalım.

Ucuza Bayram Lezzetleri

Son günlerde Covid-19 etkisi sadece sağlık açısından değil aynı zamanda ekonomik açıdan da ülkemizi ve vatandaşlarımızı zorluyor. Esnaf çalışamıyor, evine ekmek götüremiyor aynı zamanda esnafın çalıştırdığı kişiler de paralarını alamıyorlar. Durum böyle olunca iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Ramazan bayramının da gelmesi ile birlikte pazarların, marketlerin kısacası esnafın hareketlenmesi bekleniyor.

Bayram lezzetlerinin arasından en çok yapılan lezzetleri sizin için Kimbino aracılığı ile araştırdık. Bim, A101, Migros ve Kipa Kataloglarını detaylı bir şekilde inceledik. Tüketiciler baklavanın cevizinden yaprak sarmasının pirincine kadar en uygun fiyatlı olanı almak isterler. Karşılaştırmamıza göz attıktan sonra sizde lezzetli bayram sofraları hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Bayram Alışverişi Nereden Yapılmalıdır?

Bu sorunun herkes için en uygun cevabı şu olacaktır. Tabi ki fiyatı en uygun olan yerden yapılmalıdır. Her bayram annemin kendi elleri ile yaptığı yaprak sarmasını yemeye bayılırım. Fakat fiyatların yüksekliğini düşündüğümüzde bu bayram cüzdanlar biraz zorlanacak gibi duruyor. Uyguna alışveriş yapmak için bazı önemli noktalar bulunuyor. İhtiyacınız olan ürünleri almak için tek tek bütün süpermarketleri gezebilir misiniz? Tabi ki hayır.

Tam kapanma yüzünden bütün marketler erken saatlerde kapanıyor. Çalışan insanlar genelde alışverişlerine yetişemiyorlar bu yüzden online alışverişe yöneliyorlar. Giyimden, gıdaya, elektronikten, kozmetiğe kadar her alışverişinizi yerinden kalkmadan Kimbino adlı uygulamadan uygun fiyata tespit edebileceksiniz.

Uygun fiyatlı alışveriş yapmanın herkes için önemli olduğunu biliyoruz. Örneğin bu haftaki Kipa kataloguna baktığımızda sütlerde aynı ürünün 2.si %50 indirimle satılıyor. Ülkemizdeki et fiyatlarını düşündüğümüzde şuan da birçok marketin aksine Kipa süpermarketlerindeki et ürünlerinde %20 indirim bulunmakta. Bu fırsatları ve promosyonları kaçırmamak için Kimbino’yu takip ederek fırsatlardan haberdar olabilirsiniz.

Online Katalogları ve Alışverişleri Neden Tercih Etmeliyiz?

Tam kapanmanın haftalarca sürecek olması ile birlikte neredeyse herkesin online alışveriş yapması gerekmeye başladı. Mobil uygulamalar veya web siteleri online alışverişler için en çok tercih edilen platformlar. Pandeminin başlarından itibaren Covid-19 tehlikesi olduğu için artık tek tek mağazaları ve süpermarketleri gezemiyoruz.

İhtiyaçlarını aksatmak istemeyenler özellikle yaşlılar daha çok risk altında oldukları için son derece dikkatli olmalılar. Risk altında olan tüketiciler için online olarak alışveriş yapmak çok daha mühim hale geliyor. Aynı zamanda risk altında olan yaşlılarımız genelde emekli maaşı ile geçinmeye çalışıyor. Bundan dolayı da yapacakları alışverişleri son derece hesaplı şekilde yapmalılar.

Online broşürlerin önemi de tam olarak burada başlıyor. Nerede, ne zaman hangi ürünlerin satıldığını tespit etmek için Kimbino’nun mobil uygulamasını kullanabilecekler. En uygun promosyonu keşfetmek cüzdandan yapılacak tasarrufu da arttıracaktır.

Bir Cevap Yazın