PUBG Çılgınlığı Sürdükçe, Mobil Oyunların Zirvesindeki İsim Değişmiyor

PUBG Çılgınlığı Sürdükçe, Mobil Oyunların Zirvesindeki İsim Değişmiyor

PUBG son dönemlerde dünya genelinde en çok oynanan mobil oyunların başında geliyor. PUBG’nin her sezon yenilenmesi,  oyuncuların PUBG Mobile’a gösterdiği ilginin artmasındaki en büyük nedenler arasında yer alıyor. PUBG’nin orijinal sürümünün oynanabilmesi için kullanıcıların yüksek teknik donanımlı cihazlara  sahip olmaları gerekiyor. Bu nedenle düşük teknik donanıma sahip cihazlarda kullanıcılar donma ve  takılma gibi sorunlar yaşayabiliyorlar. Kullanıcıların bu sorunu yaşamasının önlenmesi amacı ile özel olarak üretilen PUBG Mobile Lite sürümü PUBG’nin daha geniş kitlelere ulaşmasında son derece önemli bir rol oynuyor. 

Çetin bir mücadele ortamı içinde hem bireysel hem de takım olarak oynama imkanı sunan PUBG Mobile Lite, daha düşük performansa sahip mobil cihazlarda daha kaliteli bir oyun deneyimi sağlıyor. Unreal Engine oyun motoruyla hazırlanan PUBG Mobile Lite, düşük sistem gereksinimi sayesinde tüm oyun severlerin PUBG Mobile dünyasında keyifli bir zaman geçirmesini mümkün hale getiriyor. 

PUBG’ in PC sürümündeki tüm mekanikler aynı zamanda mobil sürümü için de geçerli bulunuyor. PUBG Mobile oyununu App Store’dan ya da Google Play Store’dan mobil cihazlarına indiren kullanıcılar, ilk olarak karakterlerini oluşturuyor ve oyuna başlayabiliyorlar. PUBG Mobile’da kullanıcılar sol baş parmakları ile karakteri yönlendiriyorlar. Sağ baş parmakları ile de silahlarını yönetebiliyorlar. Oyuncular bilgisayar sürümünde olduğu gibi mobil sürümde de ister tek başlarına ister takım halinde mücadele edebiliyorlar. Her iki sürümde de farklı haritaları seçebiliyorlar. 

PUBG Mobile oyuncuları, oyun içerisinde gösterdikleri başarıya göre kazandığı puanlar rütbelerini belirliyor. PUBG Mobile liglerindeki kademeler arasında genellikle 100’er puan bulunuyor. Buna göre oyuncular toplamda aldıkları puan ile bir üst rütbeye çıkabildiği gibi bir alt rütbeye de düşebiliyorlar. Tekli, eşli ya da takımlı olarak oynanan oyun modlarının her birinin kendi içerisinde rütbeleri bulunuyor. Puanlarına göre değişen 8 rütbe içinde; As ve Fatih dışında kalan rütbeler beş kademeden oluşuyor. 

PUBG Çetin Mücadelesi İle Oyun Severleri Rekabete Davet Ediyor

PUBG Mobile oyuncuları; oyunun başlangıç aşamasında lobide toplanıyorlar. Ardından seçtikleri haritaya göre mücadele edecekleri adaya bir uçak yolculuğu ile ulaşıyorlar. Oyuncular uçaktayken sağ üst köşede bulunan haritadan gidecekleri yeri belirleyip bu noktaya paraşütlerinin yardımıyla atlayabiliyorlar. Oyuncuların uçaktan atlaması ile birlikte oyun ve amansız bir mücadele başlamış oluyor. Oyun esnasında oyuncular sol başparmaklarıyla karakterlerini sağ başparmaklarıyla da silahlarını yönlendirebiliyorlar. Oyun esnasında oyuncuların mücadele ettiği alanın daraltılması ve oyuncuların karşı karşıya mücadeleye girmesinin sağlanması için ada içerisinde gaz dumanı oluşturuluyor. Oyun alanına inişin ardından etrafı bir gaz dumanı sarıyor ve oyunun belirlemiş olduğu süre içerisinde oyuncuların güvenli bölgeye giriş yapması gerekiyor. Zaman ilerledikçe gazın etkisi artıyor ve hareket alanı kısıtlanmaya başlıyor. Böylece oyuncular birbirleri ile doğrudan mücadeleye girişiyorlar. 

PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite oyuncularının uçaktan iniş yaptıktan sonra; evlere ve binalara girmeleri; zırh, sağlık malzemesi, çanta, kask, mermi ve çeşitli silah eklentileri gibi ekipmanları toplamaları gerekiyor. Bu ekipmanların toplanması esnasında rakiple karşılaşma şansı fazla olduğundan son derece hızlı hareket edilmesi dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri haline geliyor. Bu esnada oyuncuların ses kasması yani rakiplerinin ayak seslerini sürekli kontrol altında tutmaları ve etraflarını izlemeleri gerekiyor. Oyuncuların hedefi en genel tanımıyla hayatta kalan son kişi olmak olarak ifade edilebiliyor. Mümkün olduğunca fazla sayıda rakibini öldürüp kill sayısında rakiplerin önüne geçmek de oyuncuların zorlu bir mücadeleye girişmesindeki etkenler arasında yer alıyor. 

Tablet Adam İle Sınırsız UC ve BC Sahibi Olabilirsiniz

Pubg’nün tüm sürümlerinde oyuncular; oyun içerisinde kendilerine sunulan kıyafetleri, ekipmanları ve diğer oyun içi satın alımları gerçekleştirmek için oyunda kullanılan sanal paralara ihtiyaç duyuyorlar. PUBG Mobile’de UC ve PUBG Mobile Lite’ta ise BC sanal paraları kullanılıyor. Kullanıcılar bu paralar karşılığında istedikleri her türlü oyun içi satın alımı gerçekleştirebiliyorlar. Bununla birlikte kullanıcıların UC ya da BC sahibi olması için gerçek paraya ihtiyaçları bulunuyor. Bunun mümkün olmadığı durumlarda PUBG Mobile oyuncularının çoğu Tablet Adam web sitesi üzerinden pubg mobile uc hilesi apk ve PUBG Mobile Lite BC hilesi indirmeyi tercih ediyorlar. Sektörünün önde gelen isimlerinden olan Tablet Adam güvenilirliği ve hızı ile ön plana çıkmakta olup oyuncular indirdikleri PUBG Mobile UC hilesi ve PUBG Mobile Lite BC hilesi ile oyun içerisinde kullanabilecekleri sınırsız sanal paraya herhangi bir ücret ödemelerine gerek kalmadan sahip olabiliyorlar. 

PUBG Mobile UC hilesi ve PUBG Mobile Lite BC hilesi indirmek isteyen oyuncular, oyun indir kategorisinde bulunan Hemen İndir butonuna tıklayarak APK dosyalarını indirebiliyor ve mobil cihazlarına kurulumu tamamladıktan sonra çalıştırabiliyorlar. Bu aşamanın sorunsuz bir şekilde tamamlanması için telefon ayarlarından “Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver” seçeceğinin aktive edilmesi gerekiyor. Ardından kullanıcılar herhangi bir ban sorunu ile karşı karşıya kalmadan oyunlarının tadını çıkarmaya başlayabiliyorlar.

Tablet Adam’ı ziyaret etmek için : https://tabletadam.com/

Bir Cevap Yazın