Seyahat bileti ile nasıl savaşırım? Mahkemeyi bugün kazanın!

Bir insanın hayatı boyunca, en az beş hızlı bilet alma olasılığının yüksek olduğunu biliyor musunuz? Çılgın ve mantıksız görünse de, yaşamın üzücü bir gerçeği olmaya devam ediyor. Anketler, bir polisin hızlanmak için dışarı çıkmalarını istediğinde insanların suçluluklarını kolayca kabul ettiklerini söylüyor. Ancak, kanunu biliyorsanız, günlük normlarını yerine getirmek amacıyla polis tarafından dolandırıcılığın hızlanmasını kolayca belirleyebilirsiniz. Bu makale bu bölümde size yardımcı olacaktır. Kendinize şu soruyu sorarsanız: “Seyahatle nasıl başa çıkarım?”, Bu makale tam size göre.

“Biletle nasıl başa çıkılır?” Sorusuna en mantıklı cevap. haklarınızı bilir. Haklarınızı bildiğinizde, hız cezası düzenlemekten sorumlu polis memurları size zorbalık etmeyecektir. Hızlandırılmış bir ihlal nedeniyle polis sizi durdurur durdurmaz suçlu olmayın. Bu polis duruşma sırasında itirafınızı size karşı kullanacak. Bazen yasa hakkında biraz bilgi sahibi olmak büyük önem taşır. Cehalet, elbette, bir bilet için savaşmaya geldiğinde sahip olmak istediğiniz özellik değildir.

Aslında, “Trafik cezasıyla nasıl başa çıkılır?” Sorusunu yanıtlamanıza izin verecek üç temel hakkınız vardır. İlk olarak, hızlı bir yargılama hakkına sahip olduğunuzu bilin. Bu, size hızlı bir bilet veren bir polis memurunu geciktirme taktiğine karşı uyanık olmanız gerektiği anlamına gelir. Aslında, bu polis, duruşmanız için belirlenen tarih ve saatte birkaç dakika geçtikten sonra ortaya çıkmadıysa, hakimin dikkatini bu tür endişelere çekebilirsiniz. Büyük olasılıkla, mahkeme ve mahkumiyet olmayacak, yani kazanacaksınız. İkincisi, dava açma hakkına sahipsiniz. Kural olarak, bir yargıç, biletin düzenlenmesini hızlandıran bir davadaki tek yönetim organıdır, ancak bazı eyaletlerde yaşıyorsanız, bir jüri talep etme şansınız da vardır. Bununla birlikte, istatistikler, meslektaşlarınızdan oluşan jüri dışında bir hakimi kabul etmeniz gerektiğini göstermektedir. Üçüncüsü, sizi mahkemede temsil edebilecek bir avukat hakkına sahipsiniz. Ancak istatistikler, mahkemede kazanmanın bir avukat değil de kendinizi temsil etmenin en iyi yol olduğunu gösteriyor.

Merak ediyorsanız, “Bir yol biletiyle nasıl başa çıkabilirim?” Hızdaki zaferin mümkün olandan daha fazla olduğunu bilmekten memnuniyet duyarız. Haklarınızı bildiğinizde bunu kolayca yapabilirsiniz. Daha önce bahsedilenlere ek olarak, sessiz kalma hakkına da sahipsiniz. Bu hak boşuna görünebilir çünkü kendinizi korumak için açıkça konuşmak istersiniz; yani kendinize karşı bir şey söylemek zorunda değilsiniz. Ne diyeceğinizi bilmediğinizde, suçlayıcı bir şey söylemeden ağzınızı kapalı tutun. Dahası, lütfen hakime saygı gösterin. Büyük olasılıkla, ona saygı gösterirseniz hakim sizi dinler.

Artık mahkemede nasıl kazanacağınızı biliyorsunuz. Yukarıdaki ipuçlarını takip edin ve “Biletle nasıl başa çıkılır?”

Bir cevap yazın