Sorularınızı Online Olarak Cevaplandırın

Sorularınızı Online Olarak Cevaplandırın

Uzun süredir aklımızı meşgul eden birçok soru geliyor. Bu sorular bazen gerçek araştırmalarla öğrenebileceğimiz bilgiler olsa da, bazıları çok daha zihinseldir ve bir sonuca varamayız. Bu anlamda son zamanlarda internette oldukça kaliteli bir web sitesi bulunmaktadır. Bu site, farklı stil ve konulara sahip bir Soru-Cevap platformuna sahiptir. SSS sitesinde, tüm sorularınızın yanıtlarını alabileceğiniz bir forum vardır. Hayatınızla ilgili çeşitli konularda bilgi alabileceğiniz bir adres arıyorsanız siteyi tercih edebilirsiniz.

Seyahat Nedir ve Neden Önemlidir?

Gezi, uzun süredir var olan bir aktivitedir. Günlük hayattan uzaklaşmak ve yeni şeyler görmek her zaman insanların bir yolu olmuştur.

Günümüz dünyasında seyahatin önemi göz ardı edilemez – insanların yeni kültürler hakkında bilgi edinmelerine, farklı yerler deneyimlemelerine ve ufuklarını genişletmelerine yardımcı olur.

Tatilinizden En İyi Şekilde Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Hayal etmesi zor olabilir ama aslında tatilinizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizin arkasında bir bilim var. Tatile çıkmadan önce yapmanız gereken bazı şeyler ve tatildeyken yapmanız gereken bazı şeyler size en iyi sonuçları verecek.

Gitmeden önce:

  • Önceden plan yapın ve yanınıza almanız gereken şeylerin bir listesini yaparak seyahatiniz için hazırlanın.

  • Evden çıkmadan önce telefonunuzun şarjının tamamen dolu olduğundan emin olun.

  • Yanınıza birden fazla kez giyebileceğiniz hafif giysiler ve ayakkabılar alın.

  • Seyahat ederken bir şey satın alma konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için yanınıza atıştırmalıklar ve su şişeleri alın.

  • Her mevsime veya iklim değişikliğine uygun giysiler (örneğin yazın kışlık giysiler) alarak her türlü hava değişikliğine hazırlanın.

Efes antik şehri

İzmir ili Selçuk ilçesi sınırları içerisinde yer alan Efes antik şehri kuruluş tarihi olarak M.Ö. 6000 yıllarına kadar gitmektedir. Son yıllarda yapılan araştırma ve kazılarda Efes çevresindeki tepelerde (prehistorik tepe yerleşimleri) ve kalenin bulunduğu Ayasuluk Dağı’nda Tunç Çağı ve Hitit yerleşimleri bulunmuştur. Hititler zamanında şehrin adı Apasas idi. M.Ö Efes, MÖ 1050’de Yunan göçmenlerin yerleştiği bir liman kenti. 560 yılında Artemis Tapınağı’na taşınmıştır. Bugün ziyaret ettiğimiz Efes, Büyük İskender’in generallerinden Lysimachus tarafından MÖ 300 yıllarında yaptırılmıştır. En parlak dönemini Helenistik ve Roma dönemlerinde yaşayan Efes, bir Asya ülkesinin başkenti ve 200.000 nüfusuyla en büyük liman kentiydi. Efes, Bizans döneminde yeniden taşınmış ve ilk kurulduğu Ayasuluk Dağı üzerinde Selçuk’a ulaşmıştır.

Bir Cevap Yazın