Telif hakkı alınmış çalışma için kötüye kullanma davası – ne kadar bekleyeceğim?

Çalışmanızın telif hakkına sahip birini bulduğunuzu varsayalım. Bir ihlalin farkına vardığınızda, çalışmanızın Amerika Birleşik Devletleri Telif Hakkı Bürosu’na uygun şekilde kaydedildiğinden emin olmalısınız. Daha önce kaydettiyseniz, doğru olduğundan emin olmak ve hataları düzeltmek için kontrol edin. Henüz kayıtlı değilse, istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Devam etmeden önce çalışmanızın ABD Telif Hakkı Bürosu tarafından telif hakkına sahip olması gerekir.

Bunu yaptıktan sonra bir telif hakkı avukatı ile konuşmalısınız. Her durum farklıdır ve çalışmanızın ve kopyalanan materyalin tam bir değerlendirmesini yapmanız gerekecektir. Bu, kopyalanan materyalin gerçekte çalışmanızın değerine zarar verdiğine, telif hakkı haklarınızı ihlal ettiğine veya diğer zarar türlerine dair bazı kanıtlar sağlamanızı gerektirebilir. Varsa, sanığın malzemelerden elde ettiği karı da kanıtlamanız gerekebilir.

Telif hakkı avukatınız, bir hak talebinde bulunma haklarınız, bir davadan ne bekleyebileceğiniz, ne kadar sürebileceği, ne kadar ücret ödeyeceğiniz vb. Hakkında sizi bilgilendirecektir. Avukatınız, yasadışı bir iddiada bulunmak için doğru zamanın ne zaman olduğunu size bildirecektir. telif hakkı alınmış çalışmanın tahsisi. Bu adımı atmanız gerektiğinden emin olmalısınız, zararlar 500 ABD doları kadar az olabilir ve telif hakkı tescili doğru bir şekilde veya belirli bir süre içinde tamamlanmadıysa avukatınız için tazminat alamayabilirsiniz. ücretler.

Ayrıca davalıdan materyal kopyalamayı durdurmak için bir talepte bulunabilirsiniz. Sanığın daha fazla iş yapmasını engelleyen bir ihtiyati tedbir uygulanacak. Davacı uygun teminatı öderse bu, duruşmadan önce gerçekleşebilir. Davacı telif hakkı davasını kazanmazsa, davalı bir bono şeklinde tazminat alacaktır. Bu nedenle, telif hakkıyla korunan materyalin kötüye kullanılması için birine dava açarken dikkatli olmanız ve davalıya dava açmaya karar verdiğinizde buna değeceğinden emin olmanız önemlidir.

Bir cevap yazın