Bodrum’a gelen Dubai şeyhinin haberini yapan Sözcü muhabirine soruşturma


Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim’in Bodrum’a demirleyen gemisi hakkında haber yapan Sözcü muhabiri Yaşar Anter hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi.

Dubai şeyhi Abdullah Al Futtaim’e ait olduğu aktarılan 110 metre uzunluğunda, 600 milyon euro değerinde İngiliz bayraklı ‘Radiant’ isimli ultra lüks motor yat, Yunanistan’dan gelerek Bodrum Cruise Port Gemi İskelesi’ne demir attı. 

Ultra lüks yatın, diğer gazeteciler gibi Sözcü gazetesi yazarı Yaşar Anter’in de dikkatini çektiği öğrenildi. 

Yaşar Anter, yat için İzmir’den gelen 18 akaryakıt tankından 3 tanesinin içeri alındığını, diğerlerinin de liman dışında bekletildiğini bildirdi.

Anter ayrıca görgü tanıklarına dayandırarak yatta, Türkiye’nin çok sayıda sınır kapısında yapıldığı gibi sağlık ve ateşli hastalıklarla ilgili kontroller yapıldığını yazdı. Bölgede yaklaşık 40 yıldır çok sayıda başarılı habere imza atan Anter, yatın değişik açılardan çekilmiş görüntü ve fotoğraflarını haber merkezine iletti.

SABAHA KARŞI GÖZALTINA ALINDI 

Haber sonrası Yaşar Anter’in, sabaha karşı evine gelen polisler tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. Anter’in hakkında savcılık talimatıyla ‘Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit’ suçlamasıyla işlem yapıldığını öğrendi.

Avukatının devreye girmesiyle savcılığa ifade veren Yaşar Anter, ifadesinin ardından tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme Anter’in serbest bırakılmasına karar verdi.Haberin Tam Metni

Bir cevap yazın