Can Ataklı’nın programı için mahkemeden karar


Tele 1 kanalında Can Ataklı’nın sunduğu Gün Başlıyor isimli program Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), kararıyla durdurulmuştu. Tele1’e yönelik RTÜK’ün verdiği cezaya ilişkin İdare Mahkemesi’nden durdurma kararı çıktı

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), kararıyla durdurulan Tele 1 kanalında Can Ataklı’nın sunduğu Gün Başlıyor isimli programa İdare Mahkemesi kararını verdi.

Medyatava’nın haberine göre; Tele1’e yönelik RTÜK’ün verdiği cezaya ilişkin İdare Mahkemesi’nden durdurma kararı çıktı. Can Ataklı yarın sabah itibarıyla tekrar izleyicileriyle buluşacak.

Can Ataklı konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından “Mahkeme RTÜK’ün 5 günlük kapama cezasını durdurdu. Yarın sabah saat 07.00’de Tele1 ekranlarında kaldığım yerden devam ediyorum. Tam tahmin ettiğim gibi hukuk her şeye rağmen galip geldi” açıklamasını yaptı.

RTÜK başkanı, verilen ceza konusuyla ilgili olarak, Can Ataklı’nın türbanlı bir öğretmen ile ilgili olarak “6112 sayılı yasaya göre Tele 1 hakkında inceleme başlattık. Başkan olarak tavrım, ilk Üst Kurul toplantısında gündeme alınması ve en üst limitten cezanın verilmesidir” demişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
TıklayınızHaberin Tam Metni

Bir cevap yazın