Hızlı kilo kaybı sırt ağrısına neden olabilir mi?

Aşırı kilolu veya obezitenin bel ağrısı olasılığını arttırdığı iyi bilinmektedir. Bunu akılda tutarak, kilo kaybını sırt ağrısı için bir tedavi olarak düşünmek mantıklıdır. Bununla birlikte, hızlı kilo kaybı çeşitli şekillerde sırt ağrısına neden olabilir.

yetersiz beslenme

Hızlı kilo verme diyetleri genellikle vücut yanması için aldığı şeker miktarındaki azalma nedeniyle yağ yaktığında ketozis prensibine dayanır. Düşük karbonhidrat diyetleri bu kategoriye girer. Tahılları ve meyveleri keserek, genellikle aldığınız bazı besinleri kaçırırsınız. Tüm vücut yetersiz beslenmeden muzdariptir; kaslar düzgün çalışamaz ve kramp veya zayıflayarak hafif gerginliklerine neden olabilir.

Diyetiniz belirli gıda gruplarını kısıtlıyorsa, vücudunuzun gerekli besinleri alması için takviyeler almalısınız. Besin kaybını telafi etmek için önlemler alan Perfect Protein gibi diyetleri arayın.

kurutma

Atkins ve Zone gibi düşük karbonhidratlı diyetler diüretik diyetlerdir; hızla kilo vermek için su kaybını arttırırlar. Eğer bilgilendirilmez veya talimat verilmezse, bu diyetlerden birini izleyerek susuz kalmak kolaydır.

Vücut yaklaşık% 70 sudan oluşur. Omurilik diskleri, yüksekliği ve şok emilimini korumak için suya güvenir. Dehidrasyon, vertebral diskler için mevcut sıvı miktarını azaltır, bu da hızlı dejenerasyona, çıkıntıya veya fıtığa yol açabilir. Kasların ayrıca elektrolit almak ve emmek için sıvıya ihtiyaçları vardır. Susuz kaldığında, kaslar kramp olmaya başlar.

Düşük karbonhidratlı bir diyet istiyorsanız, planınızda su tüketmek için talimatlar bulunduğundan emin olun.

Kas tonusu kaybı

Düşük kalorili alım ile hızlı kilo kaybı isteyen bazı insanlara, vücut daha az yakıt ayarladığı için bir süre egzersiz gibi yorucu egzersizlerden kaçınmaları söylenir. Yerleşik bir yaşam tarzı hızlı bir kas tonusu kaybına yol açabilir. Alt sırt ve karın kasları, üst vücudu ve omurganın hizalanmasını desteklemek için birlikte çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bu kaslar yumuşadıkça duruş da zarar görebilir. Sırt, boyun ve omuzların çeşitli kasları zayıf duruş nedeniyle ağrılı ve gergin hale gelir.

Aşırı Jimnastik

Bazı kilo verme planları, yağ yakmaya yardımcı olmak için düzenli yüksek yoğunluklu egzersiz içerir. Daha az kalori tüketir ve daha fazla yakarsanız, sağlığınızı riske atarsınız.

Vücudunuzun enerji ve onarım için kaloriye ihtiyacı vardır. Kaslarınızla çok sıkı çalışır ve çalışmak için daha az yakıt alırsanız, strese daha fazla maruz kalırsınız. Ek olarak, yetersiz kas gevşemesi, diyetisyenlerde sırt ağrısının nedenidir. Günlük yoğun eğitim verilmemelidir.

aksi

Bunun kesin nedeni bilinmemekle birlikte, çok düşük yağ ve / veya kalori içeriğine sahip diyetler safra kesesi işlevine müdahale edebilir. Bu organ karaciğerin yağ emiliminde yardımcı olur. Sınırlı bir yağ tedarikinin safra kesesinin düzenli olarak kasılmasını ve safranın salgılanmasını önlediğine inanılmaktadır, çünkü safradaki maddeler durgunlaşır ve sertleşir.

Safra kesesi taşları ve safra retansiyonu safra kesesi iltihabına neden olur. Alt sırt kaslarına ve sağ taraftaki karın bölgesine yakın olduğu için organın iltihabı sırt ve midede radyasyon ağrısına neden olabilir.

Uyarı: kilo kaybı açıklanmadıysa

Diyet yapmadan kilo veriyorsanız ve sırtınız ağrıyorsa, bu ciddi bir hastalığın işareti olabilir. Spinal kanserler kilo kaybı, iştah değişiklikleri, yorgunluk, sırt ağrısı, kusma, ateş ve / veya nörolojik sorunlara neden olabilir. Aniden kilo verirseniz, doktorunuza danışın.

Bazı insanlar için hızlı kilo kaybı bir zorunluluktur. Diğerleri için bu bir seçimdir. Sağlıklı bir kiloya ulaşmak, sırtınızın yanı sıra kaliteniz ve yaşam beklentiniz için de takip edilmesi gereken bir hedeftir. Acil diyetlere dikkat edin. Beslenme ihtiyaçlarına ve hidrasyona dikkat eden planlar arayın.Hızlı kilo kaybı için bir diyette sırt ağrısı yaşıyorsanız, bu vücudunuzun gerek duymadığını ya da çok çalıştığınızın bir işareti olabilir.

Sırt ağrısının kilo verme hedefinize müdahale etmesine izin vermeyin. Doğru diyet seçimi, hızlı ve güvenli kilo kaybınızı sağlayacaktır. Mümkünse, diyet planınız hakkında güvenilir bir sağlık uzmanına danışın.

Bir Cevap Yazın