AVUKATLAR TÜKETİCİ HUKUKU SEMİNERİNDE BULUŞTU – İçtihat Haberleri

AVUKATLAR TÜKETİCİ HUKUKU SEMİNERİNDE BULUŞTU – İçtihat Haberleri

Zonguldak Barosu tarafından Tüketici Hukuku Uygulamaları Semineri gerçekleştirildi.

Zonguldak Öğretmenevi’nde düzenlenen seminere Avukatlar yoğun ilgi gösterdi. Yargıtay 6. Hukuk Dairesi üyesi İlhan Kara ve Ankara Barosu avukatlarından Bilgen Özcanlı tarafından bilgiler aktarıldı. İlhan Kara, Tüketici Hukuku Uygulamaları’nın beyaz eşya gibi promosyon ürünlerinin dağıtımı sonrasında geliştiğini ifade etti. Seminer sonunda ise katılan avukatlara katılım belgesi verildi.

Seminer hakkında bilgi veren Zonguldak Barosu Başkanı Av. Türker Kapkaç da, genel kurul sonrası faaliyetlere devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:

“Eğitim seminerimizin konusu tüketici hukuku uygulamaları. Eğitmenimiz Yargıtay 6. daire Üyesi İlhan Kara ve Ankara Barosu üyesi Bilgen Özcan  Seminere konumuz günlük hayatta her zaman karşılaştığımız sorunlarla ilgili uygulamalar. Bir örnek veriyorum, satış işlemlerinde veya bir işlem yaptırdığımız zaman çoğu yerde bir aksaklık ya da bir istediğimiz şekilde gelmeyen sipariş gibi birçok örneklendirebileceğimiz konularda yaşanılan sorunların çözümü hakkında ve uygulaması hakkında. Seminerimizi bugün tamamlıyoruz. Verimli bir eğitim semineri odu, hakimlerimiz de seminere katıldı. Bu şekilde eğitim seminerlerinizle kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sonuçta hepimiz tüketiciyiz ve hepimiz bir şekilde sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Valilikte bu konuda biliyorsunuz tüketici hakem heyetleri var onlar belirli bir meblağa kadar bakabiliyorlar ondan sonraki limit üstü meblağlara ise mahkemeler bakıyor.”

Bir Cevap Yazın