Balyoz davasında reddi hakim talebi: ‘Malumun ilamı, yargısız infaz’ – Mahkeme Haberleri

Balyoz davasında reddi hakim talebi: ‘Malumun ilamı, yargısız infaz’ – Mahkeme Haberleri
Çetin Doğan ve Emin Küçükkılıç’ın avukatı Hüseyin Ersöz, Balyoz davasında reddi hakim talebinde bulunduklarını söyledi.

Twitter hesabından paylaşım yapan avukat Ersöz, “Yargılamanın her aşamasında siyasi müdahalelerin yaşandığı davada, son olarak gerçekleşen Savcı ve Hakim görevlendirmeleri, Doğal Hakim İlkesine ve “Objektif Tarafsızlık Prensibine” aykırı uygulamalardır.” ifadelerini kullandı.Ersöz, paylaşımlarını şöyle sürdürdü:

Balyoz Davası her yönüyle, “Düşman Ceza Hukuku” uygulamalarının yaşandığı, hukuka aykırı bir süreçtir. 20 gün önce gerçekleşen Hakim ve Savcı görevlendirmelerini, davanın siyasi yanının bir göstergesi olarak nitelendiriyoruz.

Biz bu filmi, 12 yıldır devam eden sözde yargılamada defalarca gördük. Yargıtay’ın Bozma Kararı sonrasında yaşananlar, malumun ilamı, planlanan yargısız infazın somut göstergeleridir. Avukatlar olarak tarihe bir kez daha not düşüyoruz.

NE OLMUŞTU?

Birçoğu hapiste veya firari olan Fethullahçıların sahte belgeler ve gizli tanıklarla hazırladığı, Yargıtay’ın beraat kararlarını bozmasıyla yeniden görülen Balyoz davasında dikkat çeken bir gelişme yaşanmıştı. 5 Eylül’deki karar duruşması öncesi, mahkeme başkanı değiştirilmiş ve yeni üye hakimler atanmıştı.

Bir Cevap Yazın