Evli olduğu erkeği öldüren kadını mahkemede kayınpederi savundu, çıkışta kayınvalidesi çiçekle karşıladı – Mahkeme Haberleri

Evli olduğu erkeği öldüren kadını mahkemede kayınpederi savundu, çıkışta kayınvalidesi çiçekle karşıladı – Mahkeme Haberleri

Kendini ve çocuklarını savunmak için evli olduğu erkeği öldüren kadın ilk duruşmada tahliye edildi. Mahkemede kayınpederinin savunduğu kadını kayınvalidesi çıkışta çiçeklerle karşıladı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde evli olduğu erkeği bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Fatma K., ilk duruşmada tahliye edildi.

Gazete Duvar’daki habere göre, duruşmada söz verilen Fatma K., maktul eşinin eve her zaman alkollü geldiğini, çocuklarına ve kendisine eziyet ettiğini söyledi. Olay günü de maktulün eve alkollü geldiğini, çocuğunu darbedip küfürler ettiğini anlatan Fatma K, “Kendisi, doktordan temin edilen renkli, uyuşturucuya benzer haplar kullanıyordu. Hap almak için para bulmamı istedi, ben de paramın olmadığını söyleyince bana vurdu. Bana yumruk ve tokatlarla saldırdı, dişlerim kırıldı. Bize eşimin ailesi bakıyordu, ben de çalışmıyordum” ifadesini kullandı. Evde bir arbede halinin yaşandığına değinen Fatma K. “Rastgele hepimize tekme tokat atıyordu. Sokak kapısına doğru geldiğinde yandaki mutfak kapısı açıktı. Kızım H.K’nin boğazına daha önce bıçak dayadığı için korktum. Mutfaktaki bıçağa bakınca, kızıma bir şey yapacak korkusuyla bıçağı ondan önce aldım. Üzerime doğru geldi. Bu sırada kızıma da hem saçından tutuyor, hem de vuruyordu” diye konuştu. Fatma K, kızını maktulün elinden kurtarmaya çalışırken arbede esnasında elindeki bıçağın denk geldiğini görmediğini, öldürme kastıyla hareket etmediğini savundu.

Çiftin oğlu da annesinden şikayetçi olmadığını, babasının sürekli kendilerine eziyet ettiğini, dövdüğünü anlattı.

Maktulün babası Ferruh K. ise oğlunun ve sanığın üst katında yaşadığını, olay günü oğlu olan maktulün eve alkollü halde geldiğini gördüğünü dile getirdi. Ferruh K, eve gelirken kendisine sövdüğünü belirttiği maktulün herkesle kavga eden bir yapıya sahip olduğunu söyledi.

Ferruh K, “Şikayetçi değilim. Fatma melaike gibi insandır ama oğlum her kötülüğü yapardı. Fatma sinek dahi öldüremez. Bu olay istemeyerek olmuştur. Oğlumun eve gelirken gördüğüm hali sarhoş bir haldi. Kapının ziline basmadı, ayağıyla vurdu. Ben evdeyken yukarıya gelen sesler oğlumun küfür sesiydi, ‘Döveceğim, keseceğim’ şeklinde sözler de söylüyordu” ifadesini kullandı.

Duruşmada ifade veren diğer tanıklar da maktulün alkol sorunu yaşadığını, ailesine kötü davrandığını söyledi.

Mahkeme heyeti, Fatma K’nin tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Fatma K.’yi, cezaevinden tahliyesinin ardından Beyşehir’deki evinin önünde çocukları, ailesi, komşuları ve kendisine duruşma aşamasında da destek veren bir grup kadın karşıladı.

Gazetecilere tahliye olduğu için çok mutlu olduğunu belirten Fatma K, “Herkese çok teşekkür ediyorum. Ben çıkamayacağımı sanıyordum. Çocuklarıma, komşularıma kavuştum” dedi.

Fatma K.’yi cezaevi önünde kadınların yanı sıra kayınvalidesi de çiçeklerle ve gözyaşları arasında karşıladı.

Bir Cevap Yazın