İstiklal Caddesi’ndeki Terör Saldırısıyla İlgili 5 Şüpheli Daha Tutuklanma Talebiyle Mahkemeye Sevk Edildi – Mahkeme Haberleri

İstiklal Caddesi’ndeki Terör Saldırısıyla İlgili 5 Şüpheli Daha Tutuklanma Talebiyle Mahkemeye Sevk Edildi – Mahkeme Haberleri

İstiklal Caddesi’ndeki Terör Saldırısıyla İlgili 5 Şüpheli Daha Tutuklanma Talebiyle Mahkemeye Sevk Edildi

İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısına yönelik soruşturmada, Suriye’nin Azez kentinde yakalanarak Türkiye’ye getirilen ‘Hüsam’ kod adlı terörist Hasan Ali’nin de aralarında bulunduğu 5 şüpheli daha savcılık ifadelerinin ardından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinin önemli merkezlerinden biri olan İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım Pazar gün gerçekleştirilen bombalı terör saldırısına ilişkin soruşturmada gözaltına alınan 5 şüpheli de bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmişti.

5 ŞÜPHELİNİN DE TUTUKLANMAI TALEP EDİLDİ

Suriye’nin Azez şehrinde yakalanarak Türkiye’ye getirilen ‘Hüsam’ kod adli Hasan Ali dahil 5 şüphelinin savcılık ifadeleri tamamlandı. Şüphelilerin tamamı, “nitelikli kasten öldürme”, “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak” ve “göçmen kaçakçılığı” suçlarından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

SORUŞTURMA KAPSAMINDA 19 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Türkiye’yi yasa boğan hain terör saldırısında 6 kişi hayatını kaybetmiş, 81 kişi de yaralanmıştı. 59 kişinin gözaltına alındığı terör saldırısına ilişkin soruşturmada, bombayı olay yerine bırakan 23 yaşındaki Suriye uyruklu Ahlam Albashir’in de aralarında bulunduğu 19 kişi daha önce tutuklanmış, 29 kişinin ise sınır dışı edilmesine karar verilmişti.

Bir Cevap Yazın