Son dakika: Bakan Soylu anlattı… Thodex vurguncusu Faruk Fatih Özer ne zaman iade edilecek? – Mahkeme Haberleri

Son dakika: Bakan Soylu anlattı… Thodex vurguncusu Faruk Fatih Özer ne zaman iade edilecek? – Mahkeme Haberleri

Soylu’nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Emniyet, Adalet Bakanlığı ile temas kurdu. Arnavut emniyetiyle temas kurdu. Sayın Cumhurbaşkanımıza da konuyu dün törenler esnasında arz ettik. 2 arkadaşımız Arnavutlukta’lar. Sabah gideceklerdi. Dosyalarla hem de iade süreçleri ile ilgili. İade süreçleri biraz sürer, orada mahkemeye çıkmak zorunda. Deport edilebilir. Oradaki mahkemeye çıkacak ve mahkeme iade etmiş olacak.

İade süreci oradaki mahkemenin hangi tarihte olacağına, ilk mi ikinci mahkemede mi vereceği karara bağlı. Şu ana kadar Arnavut makamları bize çok yardım eden tavır sergilediler.

AF AÇIKLAMASI

Benim bir bilgim yok. Aile içi şiddetle ilgili değerlendirme toplantısı vardı. Bugüne kadar bu konuda İçişleri Bakanlığı olarak biz ne yaptık. Hangi adımları atıyoruz, atmamız lazım. Üzerimize sorumluluk aldık. Türkiye birçok meselede hiçbir meseleyi gözünden kaçırmadan afetten siber suçlara kadar birçok noktada hiç boşluk bırakmadan adım atmaya devam ediyoruz. Bunu görmezden gelenler olacaktır. Bunu görüyoruz ama işimize bakıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiçbir zaman olmadığı kadar bugün güçlüdür. Bu güce itibar etmeli, bu gücü milletin lehine kullanan bir anlayış içinde olduğumuzu da belirtmek istiyorum

‘THODEX’İN KURUCUSU FATİH ÖZER, ARNAVUTLUK’TA YAKALANMIŞTI

İçişleri Bakanlığı, kırmızı bültenle aranan, ‘Thodex’in kurucusu firari Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’ta yakalandığını ve Türkiye’ye iadesi için işlemlerine başlandığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Arnavutluk Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Bledar Çuçi, bugün sabah saatlerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu telefonla arayarak kırmızı bültenle aranan, ‘Thodex’in kurucusu firari Faruk Fatih Özer’in Vlora’da yakalandığını iletti. Çuçi, kripto para borsası ‘Thodex’ üzerinden binlerce kişiyi dolandırdığı belirtilen Özer’in kimliğinin biyometrik sonuçlar ile teyit edildiğini de bildirdi. Emniyet Genel Genel Müdürlüğü Interpol Daire Başkanlığı’nca Özer’in Türkiye’ye iadesi için işlemlerine başlandığı belirtildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Arnavutluk Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Bledar Çuçi bugün sabah saatlerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya kırmızı bültenle aranan Thodex’in kurucusu firari Faruk Fatih Özer Arnavutluk’ta Vlora’da yakalandığını ve kimliğinin biyometrik sonuçlar ile teyit edildiğin iletti. Emniyet Genel Genel Müdürlüğü İnterpol Daire Başkanlığınca Fatih Özer’in Türkiye’ye iadesi işlemlerine başlandı” denildi.

Bir Cevap Yazın