Alternatif tıbbın teknik değeri vardır

Tıp her zaman ilaç veya ameliyat olmuştur. Bu, Alternatif Tıp olarak bilinen bağımsız ve tamamlayıcı bir paralel sistem tarafından desteklenmiştir. Ancak, yakın zamana kadar ikisi buluşmaya mahkum değildi.

Tıp, klinik araştırmalar, muayeneler, taramalar, tıbbi kayıtlar, deneyler ve verilerden kaynaklanmıştır. Lisanslı kurulların önünde titiz onay testlerinden geçtiler. Sistem metodoloji, lisans, disiplin ve verimlilik haklarına sahiptir. Alternatif tıp, tezgah üstü, invaziv olmayan bir tekniğe dayanan doğal şifa sistemlerinde bulunuyordu. Ustalık ve uygulamada ustalık, klasik antik metinlerden veya manuel kontrollü yeni bilimsel keşiflerden doğmuştur. Popüler akupunktur gelenekleri, shiatsu, Ayurveda, yoga ve aromaterapi, homeopati eski uygulamalar ve geleneklerin bu geniş şemsiye kategorisine girer.

Alternatif tıp, antik sistemleri ve folkloru belirsizleştiren Dünya Sağlık Örgütü’nün teknik lisansı ve tüzüğü altına girdi. Tüm ülkeler, konseyler, kolejler ve uygulayıcılar arasında akupunktur uygulamasında akupunktur noktalarının standardizasyonu teknik açıklamada açık ve birleşmiştir. Çigong, tai chi, ki aikido ve listelenmeyen diğerleri gibi dövüş sanatlarını içeren enerjik gizli uygulamalar vardı. İyileşme sanatının esasen enerjik olması, uygulayıcının edindiği becerilerin enerji iç alanının geliştirilmesi ve iyileştirilmesi ile ilgili olduğu anlamına geliyordu.

Dünya Sağlık Örgütü, tercih edilen bazı eski kutsal metin bazlı tedavilerde isimlendirme ve teknik özelliklere değinmiştir. Hint baş masajı, Marma puanlarının sınıflandırılmasına ve uluslararası uygulama nitelikleriyle tutarlı Ayurveda masaj tekniklerine dayanan popüler bir bilime örnektir. Bu bilim, uygulamalı kullanım için ulusal meslek standartlarının teknik yeterlilik listelerinde iyi tanımlanmıştır. Tıbbı tamamlayan kamu talebine dayanarak bazı yeni sistemler ortaya çıkmıştır. Bunlar arasında spor masajı, lenfatik drenaj masajı, miyofasyal salınım, tetikleyici tedavi, nöromüsküler tedavi, propriyoseptif nöromüsküler rahatlama, yapısal entegrasyon ve diğerleri gibi popüler manuel tedaviler bulunur. Bu bilimlerin resmileştirilmesi klinik ve bilimsel uygulamada gerçekleşti. Farklı ülkelerdeki yetkin değerlendirme ve düzenleyici kurullar, bu disiplinlerin bazılarını temiz veya entegre alternatif tıp olarak onaylamış ve endüstrinin kendisini paralel ancak tamamlayıcı bir alanda göstermesine yardımcı olmuştur.

Modern tıbbın ve teknolojilerin eski sistemlere dayandığı için alternatif tıbbın resmileştirilmesi giderek önem kazanmaktadır. Işık tedavisi ve düşük seviye lazer, iğnelerin uymadığı akupunktur için bir seçenek haline gelmiştir. Beautytech Medilab gibi tüm vücut biofeedback makineleri, akupunktur meridyenleri ve lenfatik yollar yoluyla galvanik indüksiyon ve nokta biyomodülasyonuna dayanıyordu.

Alternatif tıptaki yenilikler, yüzyıllar boyunca insanlara fayda sağlayan doğal sürecin resmi bir anlayışına dayanmaktadır.

Düşük seviyeli bir lazer, kanın akupunkturun genetik potansiyelini kanın bir damardan ışınlanmasıyla tespit ederek akupunktur fenomenini yeni bir seviyeye taşıyabildi. Klorofil ve ışık duyarlılaştırıcılar kullanan ek prosedürler, malign neoplazmlarda olduğu gibi doku ölümünü önlemeye yardımcı olur. Alternatif tıptaki modern bilimsel keşiflerin avantajı, tedavi protokollerinin tam kontrol ve sonuçlara sahip olması ve bir kişinin mistik enerji uygulamasının terapi ile ilgili olmamasıdır.

British Crown, uygulayıcıları alternatif tıbbı benimsemeye ve daha iyi sağlık desteği için uygulamasını doğrulamaya teşvik etti. İlk başta buna direndiler ve iki dere arasında şüphe vardı. Bununla birlikte, tıp uygulayıcıları, yakın zamanda yaptırım uygulanan atölyeler aracılığıyla tıbbi akupunkturu uygulamalarına çekmiş ve standartlaştırılmış sistemlerin terapötik değeri konusundaki anlayışlarında büyümüşlerdir.

Endüstri vektörleri ekosistemlerde büyüdükçe, bilim ve tercihler birleşiyor gibi görünüyor. Farklılıklar daha küçüktür ve disiplinler fikir birliği ile karşılanmaktadır. Gelecekteki beklentiler umut vericidir ve iyileşme tüm hızıyla devam etmektedir.

Bir cevap yazın